Zajęcia grupowe z języka angielskiego dla przedszkoli, klubów malucha i innych grup zorganizowanych.
Zajęcia są prowadzone przez nauczyciela edukacji przedszkolnej, posiadającego wymagane kwalifikacje do prowadzenia zajęć z wczesnego nauczania języka angielskiego.
Stosowane sposoby i metody pracy:
Użycie języka polskiego podczas zajęć jest minimalizowane do sytuacji koniecznych. Zajęcia są prowadzone przy zastosowaniu mieszanych metod m.in. metody Total Physical Response (TPR) czyli metody reagowania całym ciałem. Stosowane jest wizualizowanie wypowiadanego słowa lub frazy przez gest i ruch oraz poprzez obraz co poprawia proces zapamiętywania.
Podczas każdych zajęć wykorzystywane są karty obrazkowe tzw. flashcards, ułatwiające komunikację i wspomagające zapamiętywanie nowych słów czy wyrażeń bez konieczności tłumaczenia słowa po polsku. Karty obrazkowe wykorzystywane są do licznych zabaw i ćwiczeń.
Do każdych zajęć włączane są tematycznie dobrane piosenki. Do większości utworów włączany jest ruch wizualizujący śpiewaną treść. Stosowane ćwiczenia i zabawy mają charakter zarówno grupowy jak i indywidualny. Zajęcia wymagające chwil skupienia i koncentracji przerywane są rozluźniającymi lub ożywiającymi zabawami ruchowymi. Wszystkie zabawy i ćwiczenia dobrane są do wieku dzieci i ich możliwości psychoruchowych.
Do zabaw używane są również rozmaite rekwizyty: miękkie piłki, kostka obrazkowa, duże kostki do gry, woreczki z grochem, koła, realia (prawdziwe przedmioty np. zabawki) oraz inne. Dzieci starsze 5 i 6-letnie raz w tygodniu mają zajęcia stolikowe z kartą pracy natomiast młodsze okazjonalnie wykonują pracę z kolorowanką, które uzupełniają pod kierunkiem nauczyciela. Zwykle jest to wyszukiwanie i kolorowanie wymienionych elementów, użycie właściwego koloru lub inne aktywności. Podczas zajęć stolikowych polecenia kierowane są do dzieci w języku angielskim. Aby ułatwić zrozumienie poleceń stosowany jest gest oraz karty obrazkowe.
Jeśli wyposażenie przedszkola na to pozwala (duży ekran lub tablica multimedialna) co jakiś czas dzieci odbywają lekcję z wykorzystaniem multimediów prezentowanych na dużym ekranie.
Podczas zajęć staram się zachęcać dzieci do mówienia jednak bez wywierania na nich presji. Podstawowym celem wczesnego nauczania języka obcego jest ukształtowanie pozytywnego stosunku do nowego języka oraz przygotowanie dzieci do nauki języka na kolejnym etapie edukacyjnym.
Przyjęty program i organizacja zajęć zakłada jeden zakres tematyczny na tydzień dla dzieci starszych oraz jeden zakres tematyczny przez dwa tygodnie dla dzieci młodszych. Podczas kolejnych lekcji stale sięgamy do zasobów poprzednich aby przypominać i utrwalać wcześniej poznane przez dzieci treści. Zajęcia są urozmaicone i podtrzymujące uwagę przedszkolaków a dzięki często powtarzanym frazom i poleceniom obrazowanym ruchem oraz kartami obrazkowymi uzyskiwany jest duży poziom rozumienia i zapamiętywania treści.
Skontaktuj się w celu uzyskania większej ilości informacji. Współpraca z kolejnymi przedszkolami możliwa jest w ramach aktualnych możliwości czasowych.